Natació.- 63è Trofeu Fèlix Serra Santamans

Natació.- 63è Trofeu Fèlix Serra Santamans
Natació.- 63è Trofeu Fèlix Serra Santamans
Natació.- 63è Trofeu Fèlix Serra Santamans

30 Octubre de 2019

LIDON MUÑOZ (CN SANT ANDREU) PÒQUER DE VICTÒRIES TOTES AMB RÈCORDS DEL CIRCUIT

Les piscines municipals de Manresa es van posar de gala per a rebre una bona part de les figures de la natació estatal, més les figures del Cabet 66 francès. La competició no va defraudar a ningú, doncs, cada una de les proves va estar molt competida, amb el que la emoció va estar present en cada final.

La graderia, plena per gaudir de l’espectacle, va viure una jornada d’alt nivell de natació amb una protagonista destacada, la nedadora mundialista del CN Sant Andreu Lidon Muñoz, que va mostra-se intractable en les probes de velocitat que va dominar de manera clara, completant-les cadascuna d’elles amb record del Circuit Català de Trofeus.

Entre els esportistes sorgits de la casa, destacà Izan Cubillas, ara al CN Terrassa, amb un or i dos plates, Mireia Pradell, del CN Barcelona, amb dues pujades al pòdium o la filla de l’olímpic manresà Emma Carrasco, amb només 14 anys vencedora en els 110 metres estils i segona en els 200 metres de la mateixa especialitat.

Entre els nedadors del CN Minorisa , Arnau Rovira defensant al CN Minorisa va lluitar amb els “grans” en cada una de les proves en que va participar demostrant la seva categoria. Ignasi Bernaus, va mostrar les seves possibilitats, sobre tot en braça, Èrik Ribes, Maria Josep Egea i Sara Jaramillo son les altres nedadores locals que van estar més a prop dels millors.

Una gran jornada de natació, com ja es tradicional en la competició amb patrocini de la Fundació Jesús Serra, de Catalana d’Occident,  en el debut de la nova junta directiva del CN Minorisa que presideix Montse Gomariz, que va contar amb la presencia del president de la Federació Catalana de Natació, Enric Bertran , el gerent d’Aigües de Manresa, Antoni Ventura i el regidor d’esports de Manresa Toni Massegú.

 

Resultats:

En primer lloc de cada prova el guanyador i nedadors manresans  femenins i després els masculins.

50 Papallona

  1. Lidon Muñoz , 95 C.N. Sant Andreu 26.76 Cct

 

  1. Alberto Lozano, 98 C.E. Mediterrani 24.37
  2. Pablo Racero , 92 C.N. Minorisa 27.82

 50 Esquena

  1. Lidon Muñoz 95 C.N. Sant Andreu 27.65 Cct
  2. Mireia Pradell , 95 C.N. Barcelona 28.74

 

  1. Driss Lahrichi, 97 Canet 66 Natation 25.57
  2. Izan Cubillas , 00 C.N. Terrassa 26.55
  3. Èrik Ribes, 02 C.N. Minorisa 29.33

 50 Braça

  1. Txell Domènech , 02 C.E. Mediterrani 32.12
  2. Sara Jaramillo 05 C.N. Minorisa 37.24
  3. Maria Josep Egea, 05 C.N. Minorisa 38.44

 

  1. David Benitez , 98 C.N. Terrassa 27.92
  2. Ignasi Bernaus 00 C.N. Minorisa 30.62
  3. Carles Martínez, 02 C.N. Minorisa 32.88

 400 Lliures

  1. Marilo Marti, 98 C.N. Mataró 4:16.98

 

  1. Roger Coma, 00 C.N. Mataró 3:56.01
  2. Arnau Rovira, 95 C.N. Minorisa 4:01.79

 

200 Papallona

  1. Aida Lopez, 02 C.N. Terrassa 2:15.83
  2. Laia Monferrer , 05 C.N. Minorisa 2:48.56

 

  1. Arthur Cachot, 00 Canet 66 Natation 1:58.52
  2. Eric De Arco 04 C.N. Minorisa 2:19.78

 

200 Estils

  1. Julia Pujadas, 01 C.N. Sant Andreu 2:17.30
  2. Emma Carrasco, 05 C.E. INEF De Lleida 2:19.98
  3. Mireia Pradell, 95 C.N. Barcelona 2:21.11
  4. Maria Josep Egea, 05 C.N. Minorisa 2:42.69

 

  1. Francho Artal , 99 C.E. Mediterrani 2:02.79
  2. Ignasi Bernaus , i 00 C.N. Minorisa 2:14.32

 

200 Esquena

  1. Cristina Garcia, 01 C.N. Terrassa 2:10.68 759
  2. Anna Salvans, 05 C.N. Minorisa 2:35.82

 

  1. Jan Giralt, 96 C.N. Mataró 1:58.64
  2. Izan Cubillas, 00 C.N. Terrassa 1:59.90
  3. Èrik Ribes , 02 C.N. Minorisa 2:09.93

 

200 Braça

  1. Txell Domènech, 02 C.E. Mediterrani 2:30.65
  2. Sara Jaramillo, 05 C.N. Minorisa 2:53.72
  3. Maria Josep Egea , 05 C.N. Minorisa 2:54.85

 

  1. Joan Ballester , 95 C.E. Mediterrani 2:14.73
  2. Ignasi Bernaus, 00 C.N. Minorisa 2:24.96
  3. Mique Rosich, l 02 C.N. Minorisa 2:41.96

 100 Lliures

  1. Lidon Muñoz, 95 C.N. Sant Andreu 53.38 834 Cct
  2. Jana Torreblanca , 02 C.N. Minorisa 1:01.35

 

  1. Atlas Guerrero , 95 C.N. Sant Andreu 49.66
  2. Arnau Rovira , 95 C.N. Minorisa 54.82

 200 Lliures

  1. Julia Pujadas , 01 C.N. Sant Andreu 1:59.49
  2. Jana Torreblanca , 02 C.N. Minorisa 2:12.90

 

  1. Izan Cubillas, 00 C.N. Terrassa 1:48.48
  2. Arnau Rovira, 95 C.N. Minorisa 1:54.71
  3. Èrik Ribes, 02 C.N. Minorisa 1:59.88

 400 Estils

  1. Marta San Jose, 02 C.E. Mediterrani 5:01.94
  2. Maria Josep Egea , 05 C.N. Minorisa 5:27.60
  3. Sara Jaramillo, 05 C.N. Minorisa 5:43.99

 

  1. Joan Lluis Pons, 96 C.N. Sant Andreu 4:19.55

 100 Papallona

  1. Julia Pujadas, 01 C.N. Sant Andreu 1:01.69

 

  1. Alberto Lozano, 98 C.E. Mediterrani 54.20
  2. Arnau Rovira , 95 C.N. Minorisa 58.40
  3. Pablo Racero 92 C.N. Minorisa 1:00.49
  4. Quim Gonzalvo , 02 C.N. Minorisa 1:00.65

 100 Esquena

  1. Pauline Mathie, 99 Canet 66 Natation 1:00.66

 

  1. Lahrichi, Driss 97 Canet 66 Natation 55.29
  2. Èrik Ribes, 02 C.N. Minorisa 1:01.07

 100 Braça

  1. Laura Diaz, 99 C.N. Sabadell 1:11.07
  2. Maria Josep Egea, 05 C.N. Minorisa 1:21.18
  3. Sara Jaramillo, 05 C.N. Minorisa 1:21.58

 50 Lliures

  1. Lidon Muñoz , 95 C.N. Sant Andreu 24.78 Cct
  2. Jana Torreblanca , 02 C.N. Minorisa 28.77
  3. Ivette Sánchez , 05 C.N. Minorisa 28.79

 

  1. Alberto Lozano, 98 C.E. Mediterrani 23.12
  2. , Arnau Rovira 95 C.N. Minorisa 24.96
  3. Quim Gonzalvo, 02 C.N. Minorisa 25.48

 800 Lliures

  1. Palmira Chaparro, 96 C.N. Granollers 8:49.29

 

  1. Albert Escrits, 98 C.N. Sant Andreu 7:50.25 838 Cct

 100 Estils

  1. Emma Carrasco, 05 C.E. INEF De Lleida 1:06.26
  2. Ivette Sánchez, 05 C.N. Minorisa 1:15.75

 

 

  1. ,Mario Navea 95 C.N. Sant Andreu 55.96