Natació.- Campionat de Catalunya Absolut Open de Natació - CCT Trofeu Ciutat de Terrassa

Natació.- Campionat de Catalunya Absolut Open de Natació - CCT Trofeu Ciutat de TerrassaNatació.- Campionat de Catalunya Absolut Open de Natació - CCT Trofeu Ciutat de TerrassaNatació.- Campionat de Catalunya Absolut Open de Natació - CCT Trofeu Ciutat de Terrassa

21 Gener de 2020

IGNASI BERNAUS (CN MINORISA ) BRONZE EN ELS 100 BRAÇA

De dijous a diumenge la piscina del CN Terrassa va viure la edició del Campionat de Catalunya Absolut d’hivern, la competició de més prestigi del calendari català que es desenvolupà en unes dates que dificultaven assolir els millors registres, però si que servien per a comprovar el seu moment de forma i si la preparació vers a les grans cites internacionals o els estatals seguia la evolució prevista.

La competició es va desenvolupar en el model de eliminatòries, que es nedaven en la jornada de matí i finals, per les tardes.

L’actuació dels nedadors del CN Minorisa, que entrenen Mariano J Herranz i Pablo Racero,  va ser prou positiva, assolint, Ignasi Bernaus la medalla de bronze en els 100 metres braça, essent el més destacat, conjuntament amb la classificació d’Erik Ribes per la final B dels 100 metres esquena. Podent considerar com a finalista l’equip de relleus dels 4x100 metres estils, setè, composat per Èrik Ribes, el relleu d’esquena, Ignasi Bernaus, la braça,   Eric de Arco, el tram de papallona i deixant el lliure per Arnau Rovira.

En la puntuació per clubs el CN Minorisa va ser el 18è, amb 338 punts, entre 45 clubs puntuats.

 Els nedadors del CN Minorisa van assolir els següents resultats:

Ignasi Bernaus :

Final A 100 Braça (3º) medalla de bronze

Final A 50 Braça (8º)

Final A 200 Braça (5º)

Erik Ribes :

Final B 100 Esquena (6º)

13º 100 Esquena (No es va nedar la final B)

Pablo Racero

36º 100 Papallona

51º 50 Papallona

Gabriel Jan

26º 100 Esquena

 Ivette Sánchez

54ª 50 Libres

Arnau Rovira

28º 100 Libres

25º 200 Libres

 Miki Rosich

52º 50 Braça

Carles Martínez

54º 50 Braça

Quim Gonzalvo

56º 200 Libres

56º 50 Papallona

 Eric de Arco

55º 50 Papallona

Relleu  4x100 Libres 16º

Relleu 4x200 Libres 10º

Relleu 4x100 estils  7è.