Natació.- Copa Catalana de Clubs

Natació.- Copa Catalana de Clubs
Natació.- Copa Catalana de Clubs
Natació.- Copa Catalana de Clubs
Natació.- Copa Catalana de Clubs

S’ESCAPA L’ASCENS A 2ª DIVISIÓ 

Malgrat  les aspiracions de l’equip, el CN Minorisa, basades amb el brillant passi a la fase d’ascens del mes de maig i amb la consolidació dels joves valors, més la incorporació d’esportistes de qualitat contrastada no ha pogut ésser, els nedadors bagencs van quedar un pel decebuts per no haver aconseguit l’objectiu de pujar a la segona divisió catalana .

La competició, celebrada a la Nova Escullera del CN Barcelona, va constar d’una fase prèvia, en la qual s’havia d’aconseguir ser dels dos primers per passar a la final amb opcions d’ascens. Aquesta primera fase, disputada en jornades de dissabte tarda i diumenge matí, va deixar al club manresà amb la mel als llavis, tercer i sense opcions. De res van servir les actuacions de mèrit, amb primers llocs per Arnau Rovira, dos,  Ignasi Bernaus i Èrik Ribes i diferents pòdiums dels mateixos nedadors i els equips de relleus, al final, les dues primeres places van ser pel CN Tàrraco, destacat i CN Premià, amb 29 punts més que els bagencs.

Per la tarda, la decepció no va fer que les bones  marques fessin de contrapès en la moral dels nedadors i nedadores del CN Minorisa, que amb els mateixos protagonistes que en la fase prèvia, Arnau Rovira, Ignasi Bernaus, Erik Ribes,   més els seus companys Quim Gonzalvo, Dennis Cubillas i Ivette Sánchez van ser pòdiums amb registres de veritable valor.

Al final , un quart lloc en la classificació per clubs de la final, amb sabor a poc per la puntuació però amb uns resultats en les proves que mereixen l’aplaudiment i els ha d’encoratjar cara a properes competicions.

 Resultats Fase prèvia:

 Arnau Rovira     1r. 400 lliures (4.05.04)  -100 papallona  (57.40)

                             2n. 50 braça (35.70)

Ignasi Bernaus  1r.   200 braça (2.26.80)

                         2n.   100 estils

Erik Ribes         1r.    200 esquena (2.09.49)

                         2n.    400 lliures (4.13.31)

Alba Rovira      2na.   50 braça (35.70)

CN Minorisa      2n.    4x200 lliures (8.24.77) Quim Gonzalvo, Jana Torreblanca, Anna Salvans, Arnau Rovira.

Classificació per equips : CN Minorisa 3r.           445 punts.

 Resultats fase final:

 Arnau Rovira     1r.          200 estils (2.12.74)

Ignasi Bernaus  2n.         100 braça (1.05.75)

Quim Gonzalvo                2n.         100 lliures (55.54)

Ivette Sánchez 2na.       100 lliures (1.03.64)

Èrik Ribes            3r.          50 esquena (29.61)

Dennis Cubillas 3r.          100 lliures (57.72)

CN Minorisa       2n.         4x100 estils (4.19.12) Èrik Ribes, Arnau Rovira, Sara Jaramillo, Jana Torreblanca.

Classificació per equips : CN Minorisa 4t.           105,50 punts.