Natació.- XXVII Trofeo Ciudad de Huesca

Natació.- XXVII Trofeo Ciudad de Huesca
Natació.- XXVII Trofeo Ciudad de Huesca
Natació.- XXVII Trofeo Ciudad de Huesca

Els nedadors del CN Minorisa es van desplaçar fins a l’aragonesa capital d’Osca per a `participar en el que ja s’ha convertit un clàssic d’aquest esport, el Trofeu Ciudad de Huesca que complia la seva XXVII edició.

La piscina municipal d’Almeriz va veure com en doble jornada, matí i tarda, del dissabte dia 27 els nedadors/es es llançaven a l’aigua en busca dels seus millors registres. Els nedadors més joves, de les categories benjamí i aleví, van competir en la jornada de matí, mentre els grans, absoluts, juniors i infantils ho feien per la tarda. El sistema de competició era contra rellotge, per tant no hi havia oportunitat per a corregir possibles errors com atorguen el sistema d’eliminatòries i finals.

Els nedadors del CN Minorisa que en la jornada de matí van aconseguir estar entre els vuit primers van ésser:

1º Enric Del Blanco                        50 Esquena             Benjamí

4º Biel Gàlvez                                 50 Esquena             Benjamí

6º Biel Gàlvez                                 50 papallona                    Benjamí

6º Enric Del Blanco                        50 Braça                    Benjamí

6ª Irene Porcel                                50 Lliures                  Benjamí

7ª Julia Sánchez                            100 Lliures                Aleví

 

:CLASIFICACIONS PER EQUIPS

Masculina     (Aleví – Benjamí)       35 punts         6º

Femenina     (Aleví – Benjamí)       11 punts        12ª

Conjunta       (Aleví – Benjamí)       50 punts.    9º

 

Per part dels més grans, els que van competir en la jornada de tarda, els que van assolir estar en les vuit primeres places van ésser:

 

1ª Maria J. Egea                    100 Braça                   Infantil

1º  Erik Ribes                         100 Esquena              Junior

 2º  Miki Rosich                       100 Braça                   Junior

2ª Jana Torreblanca              100 Lliures                  Junior

2º  Quim  Gonzalvo               100 Lliures                  Junior

2ª Montserrat Gomariz          100 Papallona            Absolut

2º  Pablo Racero                   100 Papallona            Absolut

3ª Sara Jaramillo                   100 Braça                   Infantil

3º Dennis Cubillas                  100 Lliure                    Absolut

3º Carles Martínez                 100 Papallona            Junior

4ª Laia Monferrer                   100 Papallona            Infantil

 5ª Aroa Serracanta                100 Braça                   Infantil

 7ª Ivette Sánchez                   100 Lliure                    Infantil

 

CLASIFICACIONS PER EQUIPS

 

 Conjunta       (ABS. JUN. INFANTIL)                  289 punts.                2º

 Conjunta       (ABS. JUN. INF. ALEV. BENJ.)    339 punts.                3º